resim83836520

okeyde gösterge nasıl yapılır

Okeyde Gösterge Nasıl Yapılır? Okey Gösterge Nedir ve daha fazla mevzu başlığımız ile sizlere tanınmış oyunlardan biri olan okey oyunlarında göstergenin ne bulunduğunu ne işe yaradığını iyi mi yapıldığını söylemeye çalışacağız.

Okey Oyunları içinde en mühim unsurlardan birisi olan gösterge taşı birçok etkene neden olmaktadır. Normalde çoğu okeyci aslında göstergesiz oynasa da bu oyunun asıl kurallarından birisi göstergeli oynamaktır. Çoğu göstergeli oyunlarda puan bakamından her vakit rakip oyuncunun planlarını suya düşüre bilmektedir. Örnek verecek olursak 5 el bir oyunda 5 kez göstergeyi sizin gösterdiğinizi var sayarsak 5 puan demek böylece yaklaşık 2,5 kez asla savaşım etmeden oyunu kazanmaya +1 sağlamış olacaksınız.

okeyde gösterge iyi mi yapılır

İçindekiler

  • 1 Okey Gösterge Nedir
  • 2 101 Okey Gösterge
  • 3 Okey Plus Gösterge
    • 3.1 Çanak Gösterge Nasıl Yapılır Nedir
    • 3.2 Renkli Okey Gösterge Nasıl Yapılır
    • 3.3 Göstergesiz Okey

Okey Gösterge Nedir

Okey Gösterge Nedir? Oyun içinde taş dağılımı gerçekleşince ortada kalan bir taş oluyor bunun adına gösterge diyoruz. Misal verecek olursak kırmızı 10 taş ortada bu durumda elinizde 2nci kırmızı 10 taş gösterge olmaktadır sıra size geldiğinde gösterge demeniz gerekiyor oyunu bilgisayar ile oynuyorsanız veya mobil ve telefon üstünden oynuyorsanız. O vakit taşınızı oyun içindeki taşın üzerine vurmanız kafi olacaktır.

Orta alanda olan kırmızı 10 gösterge dedik. Bu durumda kırmızı 11’de okey yerine geçmektedir. Buna göre de düzmece okey 2 tane olduğundan bunlarda kırmızı 11 yerini almaktadır.

101 Okey Gösterge

101 Okey Gösterge? 101 Okey Oyununda Gösterge iyi mi yapılır 101 gösterge nelerdir gibi sorunuza alt bölümde aydınlatmaya çalışacağız.

101 Okey oyunlarında çoğu oyun sahibine göre değişkenlik göstermektedir. Misal verecek olursak internetsiz okeylerde bu ola bilmekte yalnız interneti olan ve çevrimiçi oyunlar içinde birtakım okey sitelerinde 101 oyunlarında gösterge etken edilirken bazıları da deaktif olarak hizmet vermektedir. Eğer göstergeli 101 oyunlar oynamak istiyorsanız bulunduğunuz oyun içinde bu mevcut değilse google üstünden göstergeli okey oyna diyerek göstergeli olan okey sitelerini öğrene bilirsiniz.

Okey Plus Gösterge

Okey Plus Gösterge? Nedir Plus oyunlarında gösterge iyi mi yapılır oynadığınız plus okeyde gösterge yoksa ne yapmanız gerekiyor.

Okey Plus Gösterge oyunları içinde gösterge ile oynamak için ilk önce Plus hizmeti aldığınız okey oyununun idare ekibi ile görüşe bilir veya iletişim kısmından mevcut okey sitesinin sorumluları ile iletişim kurmanızı öneririm. Açıkçası okey plus gibi kaliteli bir hizmet içinde göstergesiz oynan oyuna oyun demem ben.

Çanak Gösterge Nasıl Yapılır Nedir

Çanak Gösterge Nasıl Yapılır Nedir Çanak okey içinde gösterge iyi mi olur ve iyi mi yapılır gibi sorularına yanıt verecek olursak;

Çanak gibi kapsamlı ve eğlendirici olan okey oyunu içinde çanakta bulunan puanları veya altın paraları kazanmaya çalışan oyuncuların ilk önce rakiplerini alt ederek yenmeleri gerekiyor. Çanak oyunlarında ilaveten göstergeler çift olarak işlene bilmektedir buda oyuncularına rakipleri karşısında büyük bir talih vermektedir. Ancak göstergesi olmayan oyuncular için maalesef üzücü bir hal ala bilmektedir.

Renkli Okey Gösterge Nasıl Yapılır

Renkli Okey Gösterge Nasıl Yapılır Renkli okey oyunlarında gösterge ne işe yarıyor ve kaç puan olarak işlenmektedir.

Renkli okey oyunları içinde göstergenin önemi pek yok diye biliriz. Çünkü rakipler renkli bittikleri vakit çift yani 2 katı puan elde etmektedir Misal bir renkli bitiş gerçekleştiren bir oyuncu 5 puan kazanması gerekirken 10 puan kazanmış oluyor bu şekilde oyunlarda gösterge yaparken elde edeceğiniz 1 puanın pek bir anlamı kalmaya bilir yinede doğal olarak oyunun sonunda kalan puanları değiştire bilmektedir.

Göstergesiz Okey

Göstergesiz Okey nelerdir ve nerelerde oynana bilir göstergesiz okey oyunu oynanmalımıdır.

Göstergesiz okey oyunları daha fazla önde olan ve tutulan bir oyun sistemidir bunun nedeni de kafaların karışmaması ve 1 gösterge ile oyun kazanan oyuncudan ziyade tamamiyle bilek hakkı olarak oyunu kazanan bitiren kişilerin kazanması için işlenmiş bir oyun tarzıdır.

OYNAMAK İÇİN TIKLA

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir