resim86312588

Katlamalı Okey Kuralları

Katlamalı Okey Kuralları, İnsanlar arkadaşları ya da sevdikleri ile birlikte olduklarında hoş zaman geçirmek ve geçirdikleri bu zaman içinde eğlenmek isterler. Bu sebepten dolayı birbirleri ile değişik farklı oyunlar oynarlar. Oynadıkları bu oyunlar ile hem eğlenmek hem de bazı durumlarda kazanmak isterler. Çünkü bazı durumlarda okey oyna oyunları yalnızca eğlence için değil bir şeyler kazanmak için de oynarız. Kendi aramızda iddia mevzusu ettiğimiz şeyi kaybeden takıma ödetir ya da yaptırırız. Bu nedenle rekabetin de olduğu bir ortam oluşur. Arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz ve ekipler durumunda zevk alabileceğiniz oyunlardan bir tanesi de okeydir. Okey taşlarla oynanan ve ekipler durumunda eğlenerek oynayabileceğiniz bir oyundur. Sevdiğiniz 3 arkadaşınızla birlikte 2 benlik ekipler durumunda oynayabilirsiniz.

katlamalı okey oyna

İçindekiler

  • 1 Katlamalı Okey Oyna
  • 2 Katlamalı Okey Nedir ve Kuralları Nelerdir?

Katlamalı Okey Oyna

Katlamalı Okey Oyna Nasıl Bir Oyundur?Okey, insanların hayatına değişik şekillerle ve değişik malzemelerle hep çıkmıştır. Bu oyun ile insanoğlu eğlenmiş ve hatta yarışmışlardır. Günümüzde genç, yaşlı demeden her insanın oynadığı ve bundan zevk almış olduğu bir oyun olan okey, arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz oyunların en başta gelir. Ancak bu oyunu oynayabilmeniz için belli başlı malzemelere ihtiyacınız olabilir. Bu malzemeleri temin ettikten sonrasında oldukça huzurlu bir halde bu oyunu oynayabilirsiniz. Bu malzemeler arkadaşlardan ödünç alınabileceği gibi satın da alınabilir. Zar, taşlar ve 4 tane tahta yuva bu malzemelerdir. Malzemelerin temini ve 3 arkadaş bulmanız durumunda zevkle oynayabilirsiniz. Pek doğal olarak bu oyunun da çeşitleri mevcuttur. Bu çeşitlerden bir tanesi de katlamalı okeydir.

Katlamalı Okey Nedir ve Kuralları Nelerdir?

Okey oyununun da tıpkı öteki oyunlar gibi değişik farklı çeşitleri mevcuttur. Bu farklılık ile birlikte oynanan oyunun kuralları da değişiyor ve birbirinden farklılaşıyor. Bu çeşitlerden bir tanesi de katlamalı okey oyunudur. Bu oyunda rakip oyuncular ile kendi takımınız içinde küçük ve tatlı bir rekabet mevzubahis olur. Eğer rakip oyuncu perler durumunda belli bir rakam açtıysa, sizin bu sayının en azca bir fazlası kadar açmanız gerekebilir. Aynı şekilde misal olarak 4 çift açtıysa sizin en azca 5 çift açmanız gerekir. Perler durumunda açılana misal verirsek, karşıdaki 106 açtıysa sizin en azca 107 açmanız gerekir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir