resim42064317

İnternetsiz Okey

Klasik oyunlar içerisinde, maksimum tercih edilenler içinde bulunan okey; insanlara, sunduğu muhtelif oyun tarzları ile keyifli vakit geçirme imkanı sunuyor. Özelikle son dönemde yüz bir okey, ihtiva ettiği muhtelif oyun türleri ile olabildiğince alaka görüyor. Oyun çeşitliliği ve insanoğlu tarafınca bu aşama tercih edilmesi, gelişen web çağında, çoğu siteyi insanlara okey oynama hizmeti sunmaya yöneltiyor. Ancak okey severlerin yüz bir oyununu internetsiz ortamlarda da oynayabilme isteği, oyun hizmeti sunan siteleri, tatbik hazırlamaya yöneltti. İnsanlar, bir defaya mahsus olarak bu programları indirerek istedikleri zaman, istedikleri yerde rastgele bir web gerekmeden oynama olanağına haiz oluyorlar.

internetsiz okey oyna

İnternetli Okey Oyna

Yüz bir okey, dört oyuncu ile oynanan bir oyundur. Oyuncular, istekalarında değişik renk ve aynı sayıdan oluşan taşları sırası ile dizerek ya da aynı renkteki taşları sıralı dizerek seri oluşturup ellerini açmaya çalışırlar. Oyuncuların, oluşturdukları seri taşların sayısal toplamı şayet yüz bir yapıyor ise ellerini açabiliyorlar. Alternatif olarak ise, dileyen oyuncular aynı renk ve aynı sayıdan oluşan çift taşlardan minimum beş tanesini kullanarak ellerini gene açma olanağına sahipler.

internetli okey

İnternetsiz Okey Oyunları

Popüler oyunlar içinde yer edinen yüz bir okeyi, oyuncular, değişik türlerde oynama şansına sahipler. Bu oyun türlerinin başlangıcında katlamalı yüz bir okey ve cezalı yüz bir okey geliyor. Katlamalı yüz bir okeyde, oyunculardan biri elini açtıktan sonra, öteki oyuncular, bundan önceki oyuncunun açtığı serinin sayısal toplamından minimum bir rakam fazlası ile ellerini açabiliyorlar. Cezalı yüz bir okeyde ise, joker olarak kullanılan okey taşını bir oyuncu elini açarken kullanırsa ve öteki bir oyuncu joker taşının yerine taş işlerse, joker taşını ilk açan oyuncu ceza puanı alır.

İnternetsiz 101 ( yüz bir ) okey

Yüz bir okey de oyuncular, bilhassa ellerini açtıktan sonra, rakiplerinin açmasına mani olmak ve oyunda avantajlı konuma gelmek için, ellerinde bulunan taşlardan en ufak olanları atarlar. Elini açmayan oyuncular ise, lüzumlu olan yüz bir sayısına ulaşabilmek için ellerinde büyük rakamları tutarak seri oluşturmaya çalışırlar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir