resim59595129

Mynet Çanak Okey Plus

Çanak okey iyi mi oynanır diye merak edenler için mühim ipuçları şimdi tek bir adreste. Ayrıca çanak okey tutkunları içerisinde elinizi kuvvetlendirecek en can alıcı ipuçları da gene bu adreste yerini aldı. Okeyin bir türevi olan çanak okey plus sürümü ile çevrimiçi sitelerde de yerini almaya başladı. mynet çanak okey plus aklınızda ki bütün soru işaretlerini ortadan kaldıracak yer. Çanaklı okey, okeyin en tanınmış hali olarak çevrimiçi ortamlarda da kullanıcıları ile buluşuyor.

mynet çanak okey plus

Mynet Çanak Okey’in Özellikleri

En oldukça dört gözle beklenen talih oyunları arasında bulunan çanak okey; 4 oyuncunun katılımıyla gerçekleşen bu oyunda aslolan gaye okeyi kırmaktır. Klasik okey oyunu ile, çanak okey sürümü aralarında ki farklar o kadar da bariz farklar değil.

Klasik okey oynamayı bilen oyuncular, çanak okeyi de rahatlıkla oynayabilir. Çanak ücretsiz okey dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de oldukça sevilen çevrimiçi oyunların başlangıcında geliyor. Çanak okey ile klasik okey oyununun bariz farklarından en önemlisi, bu oyunun çanak düzeneği ile oynanmasıdır. Klasik okeyde taşlar iyi mi dağıtılıyorsa; çanak okey düzeneğinde de oyun o şekilde başlıyor. Oyunun başlaması için ilk önce taşlar beşli gruplar durumunda dizili düzenekten kendiliğinden oyunculara dağıtılıyor. Taş dağıtımı takiben de gösterge olan taş oyuncularla paylaşıyor. Gösterge olan taş, klasik okeyin aksine çanak okeyde oldukça daha işlevseldir. Yine bildik okey oyunu ile çanak okey öteki bir benzer noktası da; oluşturulan gösterge olan taşın üst rakamıdır.

mynet okey

Mynet Çanak Okeyde Puanlama Nasıl Oluyor?

Çanak okeyde, göstergeden sonrasında belirlenen okey taşı klasik okeyde ki gibi, oyuncuların oyun içerisinde ki puan dağılımını belirler. Birinci oyuncuya 15, devamında ki oyunculara ise 14 taş dağıtılır. Devamında ki süreç ise; klasik okeyin gidişatı şeklinde davam ediyor. Okey taşları atılırken, çanak düzeninde taşların puanlarına göre oyun devam eder. Çanaklı okeyde en dönen elden sonrasında çanakta birikmiş olan puanlar, oyunu alan kişinin hanesinde birikir. Bu oyunun sonunda toplam puanda eli maksimum puanı toplayan şahıs okeyi kırmış olur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir