resim64677920

En İyi Okey Oyunları

85 / 100

En İyi Okey Oyunları, Okey 4 işi ile oynanan eski bir oyundur. Eşli olarak oynanabildiği gibi tek şeklinde de oynanabilir. Herkese 14 bir şahsa 15 taş dağıtılır. 15 taşı alan şahıs ilk taş atacak kişidir. Diğer taşlar ortaya konur ve zar atılarak okey taşı belirlenir. Kırmızı, mavi, sarı, siyah renklerde toplamdan 4 renge ait taşlar vardır. Bu taşlar birden 13 rakamına kadardır. Eğer yerde çekilen taş 13 ise okey 1 olur.

En iyi Okey

En iyi Okey, oyunu için 15 taşı alan ilk taşı atar. Yanında bulunan şahıs atılan taş işine yarıyorsa alır, yaramazsa yeni bir taş çekebilir. Yalnız yerden almış olduğu taşı yeniden koyamaz. Taşlar dağıtıldıktan sonra yerde kalan taşların en üzerindeki taş gösterge taşıdır. Diğer eşi kimin eline gelmişse o taşı gösterir ve bir puan düşer. Okey oyunu oldukça eski bir oyundur. Sıklıkla arkadaş grupları ile dinlence günlerinin olmazsa olmaz eğlencesidir. Ancak internetin gelişmesiyle beraber ücretsiz okey artık sanal ortamda da oynanan bir oyun olmuştur. Sanal okey oyunu için çoğu site vardır. Bu sitelere günün her saatinde girerek okey oynamak mümkündür.

En iyi Okey Oyna

trend okeyTaşlar dağıtıldıktan sonra yerde kalan gösterge taşının bir üst rakamı okey taşıdır. Örnek verecek olursak yerde çekilen taş siyah bir ise okey siyah iki olur. Okey taşı her taşın yerine geçer. Okey ile açmak dilerseniz karşı takımdan dört puan düşersiniz. Okey değerli bir taştır. Oyuncu elinde ki okeyi bilincinde olmadan yere atarsa yanısıra ki oyuncu okey diyerek taşı alır ve o taş okey yerine geçer.

Sahte okey okeyin yerine geçen taştır. Yalnız düzmece okeyi yalnızca o rakamın yerine kullanabilirsiniz. Sahte okey diğer hiçbir taşın yerine geçmez. Okey oyununda aynı renkten seri yapabildiğiniz gibi değişik renklerden de taşlarınızı dizebilirsiniz. Fazlalık olan 15. taş yere atılarak oyun bitirilir. Okeye dönmek deyimi ücretsiz okey oyna ile oyunu bitirmek anlamına gelir. Elini tamamlamış olup 15. taş olarak okeyi yere atmaktır. Okeyi yere atmak dilerseniz taşları iyi takip etmeniz gerekir.

Kaynak : Okey OynaTrend Okey 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir