101 Yüzbir Okey Plus

101 Yüzbir Okey Plus

85 / 100

101 Yüzbir Okey Plus İnsanların yoğun ve yorucu geçen günlerin ardından, boş kalan vakitlerinde gerilim atıp, eğlenmek için son dönemlerde, olabildiğince tercih etmiş olduğu klasik oyunlardan olan yüz bir okey oyun severlere olabildiğince eğlenceli anlar geçirme imkanı sunuyor.

101 okey oyna

Trend OkeyYüz bir okey, uzun yıllardan beri insanoğlu içinde sıkça tercih edilen, klasik okey oyununun kurallarına, birtakım eklemeler ve değişimler yapılarak oynanıyor. Öncelikle, düz ücretsiz okey şeklinde de malum klasik okeyde olduğu gibi oyuncular, ellerindeki taşlardan aynı renkte olanları en azca üçlü, maksimum beşli olarak sırası ile dizip, ya da değişik renkteki taşlardan, aynı rakam olanları en azca üçlü, maksimum dörtlü olarak dizip seri kurmayı hedefliyorlar. Klasik okeyden değişik olarak, oyuncuların ellerini açabilmesi için, yapmış oldukları seri taşların toplam sayısal değerinin en azca yüz bir olması gerekiyor. Eğer oyuncular seri olarak bu sayıya ulaşamaz ise, alternatif olarak ellerindeki aynı renk ve aynı sayıya haiz taşlardan en azca beş çift ile gene ellerini açabiliyorlar.

101 okey plus

Yüz bir okey oyununda, oyuncular, ellerini açtıktan sonrasında oyunda üstünlük elde etmek için hemen hemen elini açmamış oyunculara ellerindeki en ufak taşları atıyorlar. Ayrıca bir oyuncu elini açmış ise, öteki oyuncular atacakları taşın oluşturulan serinin devamı durumunda olup olmadığına dikkat ediyorlar. Eğer atılan taş, serinin devamı durumunda ise, taşı atan oyuncu, işlek taş atmış oluyor ve ceza puanı alıyor. Ceza puanı alan oyuncu, oyunda dezavantajlı konuma düşüyor. Bunun haricinde oyunculardan birisi şayet çift açmışsa, elini açan öteki oyuncular ıstakalarında kalan taşlardan çift olanlar varsa, o taşları da işlek yapma hakkına haiz oluyorlar.

yüz bir okey oyna

Klasik okey oyunun aksine, yüz bir okey, oyuncularına yalnızca bir oyun türü ile eğlenme imkanı sunmakla sınırı olan kalmıyor. Yüz bir okey oyunu oynayan oyuncular, oyunun değişik türleri ile heyecanlı ve eğlenceli anlar geçirme imkanı buluyor. Bu oyun türlerinin arasında, cezalı yüz bir okey ve katlamalı yüz bir okey, oyuncular tarafınca maksimum tercih edilenler içinde bulunuyor.

Kaynak : Okey OynaTrend Okey 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir