resim15222940

Üye Olmadan Okey

Üye olmadan okey, Çok uzun zamandır olabildiğince tanınmış bir masa oyunu olan okey, günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber sanal ortamlarda da çok tanınmış hale gelmiş, oynamak için masaya, taşlara ve öteki oyuncular bulma bağımlılığını bitirmiştir. Artık insanoğlu muhtelif internet sitelerinde ya da telefon uygulamalarında talep eder suni zekâ ile talep eder reel kişiler ile diledikleri an ve mekânda okey oynayabilmektedirler.

Üye olmadan okey oynamak için, kişiler talep eder üye olarak talep eder ziyaretçi olarak oyun odalarını kullanabilmektedirler. Genellikle birçok tatbik ve internet sitesinde, üyelik gereklidir ve bu kişilerin birçok bilgilerini verdiği uzun ve sıkıcı bir süreçtir. Ancak birtakım internet siteleri ve akıllı telefon uygulamalarında, üye olma zorunluluğu olmayıp, kişiler konuk oyuncu özeliği ile istedikleri kadar okey oynayabilmektedirler. Üye olarak ve olmadan oynanan oyunların her ikisinde de, kişiler oyunlarını bir sohbet ortamı içinde oynarlar ve öteki oyuncularla konuşup yeni arkadaşlar edinebilirler. Eğer oyun oynadıkları sayfayı beğenip daha çok özellikten yararlanmak isterlerse, o vakit üye olmayı seçebilirler.

Üye Olmadan Okey Nasıl Oynanır

Kişiler okey oyununu talep eder masada talep eder sanal ortamda, talep eder reel kişilerle talep eder suni zekâyla, talep eder üye olarak talep eder üye olmadan oynayabilirler ve hepsinde aynı temel prensipler ve kurallar geçerlidir.
Okey oyunu, minimum 2 şahıs en çok 4 kişiyle oynanmaktadır. Sanal ortamda genelde oyuncu sayısı tamamlanabildiği için 4 benlik oynanmaktadır. Oyunda temel prensip, okey taşlarını ıstakaya oyun kurallarına makul bir halde dizmeyi öncelikle tamamlamaktır. Bunu ilk başaran oyuncu, oyunu kazanmış olur.

Okeyde toplam 106 taş bulunmaktadır. Bu taşlardan 104 tanesi 4 değişik renkte 1’den 13’e kadar sayıların yazılı olduğu taşlardır. Taşlardan 2 tanesinde ise rastgele bir rakam yazmamaktadır ve renkli değillerdir. Bu iki taş, düzmece okey taşları ya da joker taşları olarak adlandırılmakta ve öteki taşların yerine geçebilmektedir. Oyun, fazla taşı olan kişinin dizilimi yapmış olup bir taşını sağdaki ıstakanın sahibi oyuncuya vermesi ile adım atar ve bir şahıs taş dizilimini bitirene kadar devam eder.

Hemen Oynamak İçin Tıkla

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir