resim23843642

Renkli Okey Nasıl Oynanır Nedir ?

OKEYDE RENKLİ OKEY OYNAMA NEDİR?

Renkli okey oyna yapısı ve çeşitleriyle oyuncular için heyecanlı ve eğlenceli bir tercihtir. Ev ortamında oynama imkânı olduğu gibi değişik ortamlarda da oynanabilir. 101 Okey, katlamalı okey, katlamasız okey, düz okey gibi okey türleri yanısıra renkli Okey türü vardır. Renkli okey iyi mi oynanır , nelerdir ve düzgüsel okeyden farkı nelerdir diye sorulduğunda şu ayrıntılara değinebiliriz.

RENKLİ OKEYİN DÜZ OKEYDEN FARKI NEDİR ?

 

Renkli okey düzgüsel okeyden değişik olarak bir dizi kriterleri vardır. Oyuncu grubunun belirleyeceği renge göre kırmızı – siyah veya sarı – yeşil gibi renk guruplarında bitirdiğinde 2 misli ceza verilir. Yani elini bitiren şahıs ortaya attığı taş kırmızı ise ve oyunun başlangıcında okey rengi olarak kırmızı söylenmişse bu durumda kaybeden taraf veya taraflar ikimize ceza puanı alırlar.

Renkli okeyde kullanılacak olan bir öteki değişik teknik de rakam düşme yoludur. Belirlenmiş olan üst limit üstünden her el sonunda alınan cezalara göre puan silinerek ilk sıfıra ulaşan taraf ya da taraflar yitirmiş sayılır. Renkli okey oyununda gösterge ile de ceza verilir. Oyunun başlangıcında aktörleri dikkatli olmalı gösterge elinize gelmişti İlk turda bunu söylemelisiniz. Gösteri yapıldığında rakiplerinizden veya rakibi niçin muayyen ceza puanı silinerek rakip sıfıra bir adım daha yaklaştırılır.

RENKLİ OKEYDE HIZLI BİTME TAKTİĞİ NEDİR ?

Okeyde renkli oynama nelerdir ve iyi mi etkili oynanır diye mevzuyu açtığımızda renkli okey oynarken taktikler geliştirerek daha etili oynayabileceğinizi ve arkadaşlarınıza hünerlerinizi gösterebileceğimizi söyleyebiliriz. Renkli okey oynarken evvela aklınızda bulunması gerekli olan konu göstergedir. El dağıtıldığında göstergenin varlığını ve yokluğunu kontrole etmeli var ise muhakkak ilk elde bunu belirtmelisiniz. Böylece rakiplerinize ceza aldırmış olacaksınız.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir