resim74493108

Online Okey Oyna

Online Okey Oyna, Günümüzde olabildiğince tanınmış olan ve her yaş kesimi tarafınca oynana okey, bir masa oyunudur. Ülkemizde de olabildiğince tanınmış olan ve bilhassa kahveler de oynanılan okey, arkadaş grupları içinde da sık sık tercih edilmektedir. 4 şahıs ile rastgele bir masa üstünde oynanan okeyin bir kaç çeşidi vardır. Bunlar; düzgüsel okey oyna, 101 okey ve 51 okeydir. En çok tercih edilen ve oynanan türü düzgüsel okeydir. Arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz gibi, okeyi İnternet üstünden de oynayabilirsiniz. Cep telefonunuz vasıtasıyla çevrimiçi sitelerden veya, telefonunuza indireceğiniz okey programları ile de okey oynayabilirsiniz.

online okey

Online Okey Kuralları

Online Okey Kuralları, 4 şahıs ile rastgele bir masa üstünde oynanan bir masa oyunudur. Oynaması olabildiğince zevkli olan okey, neredeyse her yaş kesimi tarafınca bilinir ve oynanır. Oyun bünyesinde 4 adet tahtadan ya da plastikten yapılma isteka ve plastik malzemeden yapılma okey taşları bulunur. Ekstra olarak bir adet de zar bulunan oyunda, öteki bir şey bulunmaz. Toplamda 106 adet okey taşı bulunur. Bunlardan iki tanesi ise düzmece okey denen, okey taşıdır.

Online Okey

Online Okey oynamak için kendinizi yormanıza gerek yok. Arkadaşlarınız vasıtasıyla ya da evden rahatlıkla öğrenebileceğiniz okey, oynaması olabildiğince basit ve keyifli olan bir masa oyunudur. Oyuna öncelikle taşların ortada karıştırılarak, ters çevrilmesi ile başlanır. Ardından beşerli şekilde toplanan taşlardan, oyuna başlamış olacak şahıs bir zar atarak seçer. Seçtiği beşli içerisinden de bir taş daha kura çekmek için bir zar daha atar. Gelen zara göre seçilen taş okey taşı olur ve her taşın yerine geçebilir. Ardından her insana 14, oyuna başlamış olacak şahsa ise 15 taş verilir. 15 taşı olan kişi, rastgele bir taşını sağ yandan bırakarak oyuna başlar. Diğer oyuncu da talep eder atılan taşı alır, isterse de ortadan taş çeker. Çevrim içi oyunlarda da mantık genel hatlarıyla böyledir. Sadece başlarda dağıtılan taşları bilgisayar belirler. İlk doğru sıralamayı sağlayan oyunu kazanır.

Evet, çevrimiçi okey programları ya da İnternet siteleri vasıtasıyla çevrimiçi okey oynayabilirsiniz. Gerçek zamanlı oynayacağınız okey oyunlarında, öteki oyuncular ile de söyleşi edebilir ve keyfili vakit geçirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir